Manifest Temptonik
W tym krótkim artykule postaramy się krótko opowiedzieć czym jest Temptonik, po co powstał i dlaczego warto mu się przyjrzeć.

Temptonik to serwis, który ocenia czy ładnie śpiewasz. Odtwarza on akompaniament i nuty linii melodycznej, podczas gdy mała kulka wskazuje czy śpiewasz właściwe dźwięki. Jeśli chcesz poćwiczyć offline, możesz ściągnąć nasze akompaniamenty, a także partytury z których one powstały.

Tak, stworzyliśmy Temptonik mimo że kilka podobnych programów już istniało i miało się świetnie. Niestety, konkurencyjne rozwiązania, które mieliśmy przyjemność testować, pozostawiły w nas ogromny niedosyt. Niedbale prowadzoną ocenę śpiewu usiłują one nadrobić kolorowymi wizualizacjami, oferując rozrywkę na poziomie Guitar Hero. Nawet wielkie firmy, z wielomilionowymi budżetami, nie zadały sobie trudu by tę (najistotniejszą!) rzecz zrobić dobrze.

Temptonik to wynik kilkuletnich badań nad cyfrowym przetwarzaniem sygnałów. Algorytm oceny śpiewu został opracowany i zaimplementowany przez polskich inżynierów i w tej chwili jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem w swojej dziedzinie. To nie tylko transformata Fouriera – to ogrom wiedzy o charakterystyce ludzkiego głosu.

Ćwiczenie z Temptonik to nie marnowanie czasu. Śpiewając do nut, poznajesz (lub doskonalisz) swoją znajomość języka muzyki. Reprezentacja melodii poprzez kolorowe paski (piano roll), którą możesz spotkać w innych serwisach, takiej możliwości nie daje.

Temptonik to czyste podkłady muzyczne. Nie uświadczysz tu sztucznych brzmień instrumentów MIDI, od których krwawią uszy. Śpiewasz do dźwięków fortepianu, tak jak podczas próby z akompaniatorem. Dodatkowo, każdy utwór możesz zaśpiewać w jednej z kilku tonacji.

Temptonik to także misternie zaaranżowane akompaniamenty. Wiele serwisów oferuje nuty na fortepian, gdzie linia basowa składa się z rozłożonych akordów, a prawa ręka gra tylko melodię. Brzydzimy się takimi aranżacjami!

Wreszcie, Temptonik to starannie dobrane utwory. Oczywiście, o gustach się nie dyskutuje, ale wierzymy że nie jesteśmy jedynymi ludźmi na świecie, którzy mają dość popowo-radiowej papki.

Zrobiliśmy Temptonik takim, jakiego sami chcielibyśmy używać. Dołącz do nas i odkryj nową jakość w nauce muzyki!


Ta strona korzysta z cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystanie cookies. Aby uzyskać więcej informacji przejdź do podstrony Polityka prywatności.