Trudność:
Popularność:
Love me tender
1
Wybierz tonację
C
C#
D
D#
E
F
F#
G
G#
A
A#
H
2
Włącz wersję amatorską

Najlepsze wykonania

 1. Corgi
  78%
 2. Blergonomic
  71%
 3. Blergonomic
  71%
 4. maestro
  69%
 5. Ellen
  64%
3
lub
Posłuchaj akompaniamentu
Brak wtyczki Flash Player

O piosence

„Love Me Tender” to piosenka napisana w 1956 roku przez Elvisa Presleya i Kena Darby'ego. W opisach piosenki często zamiast nazwiska Draby’ego podawane jest imię i nazwisko jego żony Very Matson. W czasie określania praw autorskich wystąpiły bowiem problemy z umieszczeniem Darby’ego jako drugiego autora. Kiedy Darby został zapytany, dlaczego umieścił swoją żonę jako drugiego autora tuż obok Presleya, odpowiedział „Ponieważ ona tego również nie napisała”. W tym samym roku na ekranach kin zagościł film o tym samym tytule co piosenka i jak nietrudno wywnioskować, utwór stanowił główny temat muzyczny w tym filmie. Pierwszy raz piosenka została zaśpiewana przez Presleya 9 września 1956 roku podczas nagrywania programu telewizyjnego „The Ed Sullivan Show”.

Ciekawostki

Suzanne Vega jest „matką” formatu MP3. Twórcy algorytmu kompresji posługiwali się jej utworem „Tom’s Diner” jako wzorcem przy doborze parametrów.

Ta strona korzysta z cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystanie cookies. Aby uzyskać więcej informacji przejdź do podstrony Polityka prywatności.