Trudność:
Popularność:
1
Wybierz tonację
C
C#
D
D#
E
F
F#
G
G#
A
A#
H
2
Włącz wersję amatorską
3
lub
Posłuchaj akompaniamentu
Brak wtyczki Flash Player

O piosence

„Numb” to piosenka dość świeżej grupy rockowej Linkin Park. Została wydana jako trzeci singel z ich drugiego albumu studyjnego „Meteora” z 2003 roku. Jest jedną z najbardziej znanych i cenionych przez krytyków piosenek Linkin Park. „Numb" utrzymywało się przez 12 tygodni na szczycie Billboard Hot Modern Rock Tracks. Utwór doczekał się reemisji na późniejszych albumach zespołu. Dużą popularność osiągnął teledysk do piosenki, który przedstawia historię młodej artystki nie mogącej podołać wymaganiom rodziców. Dziewczyna kaleczy się na przedramieniu (prawdopodobnie w wyniku obojętności ze strony otoczenia), wycinając słowo „Numb”. Utwór stał się jednym z najbardziej uznanych dzieł Linkin Park, osiągając nr 11 na Billboard Hot 100 w dniu 24 lutego 2004 roku.

Ciekawostki

Tony Iommi, gitarzysta Black Sabbath, stracił opuszki dwóch palców lewej ręki gdy pracował jako spawacz. Musiał przez to grać na cieńszych strunach w obniżonym stroju, co stało się rozpoznawalnym znakiem Black Sabbath.

Ta strona korzysta z cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystanie cookies. Aby uzyskać więcej informacji przejdź do podstrony Polityka prywatności.